środa, 29 stycznia 2014

Pastelowy Dior

Witajcie, dzisiaj krótki pościk "urodowy". Musiałam to zamieścić, bo jak usłyszałam, że nowa kolekcja Christiana Diora inspirowana jest Petit Trianon, nie mogłam tego przegapić!


 Petit Trianon to pałacyk w ogrodach Wersalu, który tylko i wyłącznie kojarzy mi się z Marią Antoniną. Dlaczego?? Bo król Ludwik XVI podarował go swej żonie, i był miejscem jej azylu, gdzie chowała się od "królewskich obowiązków". Nie będę podejmowała polemiki na temat tego, czy i jaka był Maria Antonina, ale nie mogę się oprzeć tym cudnym pastelom, koronkom i innym romantycznym akcentom garderoby i wystroju wnętrz, których była w pewnym sensie mecenasem :)

 


Wracając do Diora, ta kolekcja jest bardzo kobieca i szykowna. Opakowania są obłędne, kokarda Fontanges, symbol Diora idealnie współgra z pastelami, które uwielbiam, a całość wygląda jak luksusowa torebka przewiązana kokardą! 


Kolory w tej kolekcji są świetliste, ożywiające, wesołe i z pewnością nie przejdę obojętnie obok tych błękitno-miętowo-turkusowych lakierów! :)

Miłego dnia, niech moc pasteli Was trochę rozgrzeje! :)

 
Ciekawe zdjęcie :)

LuluBrak komentarzy :

Prześlij komentarz