piątek, 25 października 2013

Gdzie ten czas?

Prawie październik za nami, nie mam pojęcia kiedy to minęło, wciąż wydaje mi się, że jeszcze wczoraj witaliśmy jesień, a ona już się na dobre zadomowiła. Obiecałam sobie zamieszczanie choć jednego posta w tygodniu, ale narazie jakoś słabo mi wychodzi. Tyle tematów czeka w kolejce, dlatego niestety muszę trochę chaotycznie każdego zaczepić:)
Co u nas? Po pierwsze odkrywam na nowo typografie. Już dawno na nie chorowałam, głównie w kolorystyce B&W, ale od pewnego czasu także pastelowe podbijają moje wnętrza.

 
Myślę nad ciekawą sentencją, którą mogłabym powiesić w sypialni, taką, aby po otwarciu oczu od razu chciało się wstać! Szczególnie teraz, jakieś motywujące słowa będą przydatne, bo z dnia na dzień coraz ciemniej  i zimniej brrrr.W progi Lulu Home przybył nowy mebel. Nie jest zbyt wielki, ale uwielbiam go! Musiał przejść porządną metamorfozę, bo jego stan był dość nieciekawy! Zresztą sami zobaczcie!

Teraz wygląda trochę inaczej:) Musiał być oczywiście jasny, ale nie postawiłam na biel tylko szarość. Myślę, że to był strzał w dziesiątkę. Jeśli w waszych wnętrzach królują biele, i nie macie odwagi, bądź nie chcecie dodawać żadnego kontrastu, to  zdecydowanie polecam wam przełamanie nudy szarością. Jest po pierwsze cieplejsza, nie narzuca charakteru wnętrzu, ale wprowadza delikatną dawkę urozmaicenia!


Jak Wam się podoba odmiana? Moim zdaniem pasowałaby do pokoju małego brzdąca, narazie zasila wnętrze Lulu Home. Jeśli macie ochotę przyjrzeć się jej z bliska, zapraszam!
  Sezon na dynie w pełni, mam nadzieję, że uda mi się przygotować coś ciekawego w weekend i podzielę się z Wami wrażeniami. Tymczasem mam dla Was pomysł na fajną zabawę! Dzieci będą miały rozrywkę, a wy oryginalną jesienną dekorację w Waszym domu. Dynie z tkaniny, a'la poduchy!


Aby wykonać taką dynię potrzebujecie:

- tkaninę o wymiarach np. 30x60 cm (nie musi być nowa, może macie jakąś sukienkę, w której nie chodzicie, ale nie macie odwagi wyrzucić, bo ma piękny kolor, albo koszula męża w jakimś pastelku;)?) 
-wypełnienie (może posłużyć stara poducha lub sfatygowana maskotka dziecka, którą chowacie na dnie szafy)
-sznurek do pakowania paczek
-igła, nicie, nożyce

(1)Tkaninę zszyjcie krótszymi bokami ze sobą. (2)Dłuższy bok sfastrygujcie, potem mocno ściągnijcie nić i zawiążcie. Odwróćcie na prawą stronę. (3)Włóżcie wypełnienie, (4)zwiążcie nitką górę. Następnie cztery kawałki nici przeciągnijcie przez środek, aby nadać kuli "dyniowatego" kształtu. (5) Koniec tkaniny, który został po związaniu dyni obwińcie sznurkiem i (6) gotowe!
Poniżej instrukcja obrazkowa:
1.
 2.
 3.
 4.
 5.
 6.

Na koniec jeszcze tylko zeszły weekend w mega pigułce.


Na dzisiaj tyle! Życzę Wam moi podczytywacze udanego, słonecznego, pełnego relaksu weekendu! Ja szaleję jutro na działce ;)
Do przeczytania,
Lulu

3 komentarze :

  1. Jak zwykle masz fajne pomysły, a szafka jest super

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem zainteresowana kupnem, szafki ;) Ile wynosi jej koszt?

    OdpowiedzUsuń